رفتن به محتوا

درباره دادگر‌‌‌‌‌ بیمه

 دادگر بیمه تدبیری نهادی برای اعاده حقوق بیمه گران و شرکت‌های بیمه‌ای در چارچوب قوانین و مقررات کشور و مطابق مفاد بیمه‌نامه‌ها است.

موسسه دادگر بیمه به عنوان عضوی از خانواده بزرگ ایرانیان پوشش، نهادی تخصصی و نوظهور در صنعت بیمه است که تمام تلاش خود را مصروف ارائه خدمات حقوقی به بیمه گران و شرکت های بیمه ای داخلی و خارجی می نماید. هرگاه از موسسه ای حقوقی سخن به میان می آید همگان به دنبال کیفیت برتر، دسترسی آسان تر، تجربه ای افزون تر، سرعتی بیشتر و هزینه هایی کمتر اند. دادگر بیمه با همیاری شبکه وسیعی از وکلای مجرب و کارشناسان حقوقی با تجربه و خبره، همه موارد مذکور را جزء تعهدات و وظایف اصلی خود می داند و بدان پایبند می ماند. با حفظ حرمت بیمه گذاران و زیان دیدگان، کارویژه دادگر بیمه، صرفاً ارائه خدمات حقوقی و مشاوره ای به بیمه گران معزز خواهد بود. این خدمات به بیمه گران محترم این امکان را می دهد تا ضمن برون سپاری تمام یا بخشی ازامور تخصصی حقوقی، با امنیت و عزم راسخ تری به توسعه قلمرو فعالیت و رسالت بیمه ای خود بپردازند تا النهایه موجب توسعه کمی و کیفی بیمه گران، ارتقاء جایگاه آنان در صنعت بیمه و افزایش ضریب نفوذشان در این صنعت گردد.

دادگر بیمه از نظر ماهوی موسسه‌ای حقوقی است که در حوزه تخصصی بیمه فعالیت می‌کند. مشتریان موسسه و متقاضیان خدمات آن بیمه‌گرها و شرکت‌های بیمه‌ای هستند. در واقع، دادگر بیمه به داد شرکت‌های بیمه‌ای می‌شتابد و حقوق بیمه‌ای مورد مناقشه آن‌ها با بیمه‌گزاران و دیگر نهادهای بیمه‌ای را پیگیری و مطالبه می‌نماید. این موسسه در تیرماه سال ۱۳۹۷ با اخذ مجوز رسمی از کانون وکلای دادگستری فعالیت خود را آغاز کرده است. مرکز اصلی موسسه در تهران است و در نظر دارد شعبات و نمایندگی‌هایی را نیز در سرتاسر کشور دایر نماید. دادگر بیمه نخستین و تنها موسسه حقوقی بیمه‌ای است که به طور تخصصی به شرکت‌های بیمه خدمات حقوقی ارائه می‌کند. در واقع، مخاطبان و متقاضیان خدمات دادگر بیمه شرکت‌های بیمه اعم از دولتی و خصوصی هستند. بیشتر مؤسسات حقوقی بیمه‌ای در کشور مشتریانشان عمدتاً بیمه‌گزاران و زیان‌دیدگان حقیقی و حقوقی هستند و به بیمه‌گزاران خدمات ارائه می‌کنند. اصولاً، شرکت‌های بیمه‌ای با مخاطرات زیادی به‌ویژه در وصول مطالبات حقوقی خود مواجه هستند. بخشی از این مخاطرات به‌واسطه نارسایی‌هایی مانند کج منشی و کژ رفتاری از جانب بیمه‌گزاران و بخشی نیز به‌واسطه نارسایی‌های نهادی ایجاد می‌شوند. در واقع، به دلیل کمبود اطلاعات در مورد بیمه‌گزاران و موارد بیمه‌شده و همچنین نامتقارن بودن اطلاعات و یا بعضاً اطلاعات مخدوش شرکت‌های بیمه‌ای با زیان هایی در مبادلات بیمه‌ای مواجه خواهند شد. در مواردی نیز به دلیل کاستی‌های قانونی و نهادی و شرایط محیطی، اقتصادی و سیاسی شرکت‌های بیمه‌ای قادر به وصول مطالبات قانونی و حقوقی خود نیستند. به‌عبارت‌دیگر، شرکت‌های بیمه‌ای بر خلاف تصور عمومی در جامعه مورد ظلم واقع می‌شوند و نمی‌توانند به حقوق قانونی خود دست پیدا کنند. در یک چنین مواقعی شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند به موسسه حقوقی دادگر بیمه اعتماد و اطمینان کنند تا مطالبات قانونی آن‌ها را از مجاری حقوقی پیگیری و مطالبه نماید. در واقع، دادگر بیمه تدبیری نهادی برای اعاده حقوق بیمه گران و شرکت‌های بیمه‌ای در چارچوب قوانین و مقررات کشور و مطابق مفاد بیمه‌نامه‌ها است. دادگر بیمه به‌عنوان عضوی توانمند و ذیصلاح از شرکت ایرانیان پوشش به پشتوانه سرمایه‌های انسانی مجرب و توانا، آشنا به مسائل بیمه‌ای و دارای تجربه کاری و دانش ضمنی مناسب در این حوزه، قادر است که حقوق بیمه‌ای بیمه گران را مطالبه و احقاق کند.

 

ابراهیم ایران نژاد
رئیس هیئت مدیره دادگر بیمه
مدیرعامل شرکت ایرانیان پوشش